تبلیغات

دانلود آهنگ و موزیک ویدیو با لینک مستقیم - فول آلبوم Metallica
تاریخ : سه شنبه 4 بهمن 1390 | 01:19 ق.ظ | نویسنده : بنیامین شکیبا

بیوگرافی گروه متالیکا

گروه متالیکا:در سای 1981 و به طور دقیق 28 اکتبر 1981 نوازنده درام لارس الریش از طریق آگهی در روزنامه پیشنهاد تشکیل یک گروه هوی متال را می دهد که از طرف جیمز هتفیلد نوازنده گیتار و خواننده پاسخ مثبت می گیرد .
 لارس در 26 دسامبر سال 1963 در کپنهاگ دانمارک به دنیا آمده بود وپدرش از طرفداران موسیقی جاز بود . جیمز هتفیلد در 13 آگوست 1963 به دنیا آمده بود و پدرش رئیس یک موئسسه حمل و نقل در لوس آنجلس بود و روش تربیتی سفت و سختی را داشت که آثار این مسئله در بعضی از ترانه های جیمز مشهود است . جیمز و لارس برای گروه کاملا شکل نگرفته خود نام metallica را برگزیدند و پاییز سال 1981 را به تمرین و هم نوازی به همراه لیود گرانت گذراندند و اولین آهنگ خود را با عنوان هیت ده لای هرز ضبط کردند و مجموعه ای را به نام متال مسیکر عرضه کردند.
 در سال 1982 اولین اجرای عمئمی متالیکا در ایلت کالیفورنیا برگزار شد و به جای گرنت ران ام سی گوونیبرای گروه گیتار می زند که او نیز به زودی از گروه جدا شد و جای خود را به کلیف بروتن متولد 10 فوریه در سانفرانسیسکو سپرد .
 کلیف دانش آموز پیانوی کلاسیک در یک کالج بود اما اجرای فوق سنگین و قدرتمند او روی صحنه تمام افراد گروه را تحت تاثیر قرار داد و گروه جان تازه ای گرفت و در سال 1983 بالاخره اولین آلبوم گروه با نام کیل ا مال عرضه بازار شد که حال و هوای اسپید متال داشت و درام دیوانه وار لارس به همراه بیس قدرتمند کلیف و لید فوق سریع ماستین و صدای جوان جیمز گروهی خلاق و نو پا را به عالم موسیقی معرفی کرد
 بعد از این آهنگ گروه مجبور شد عذر ماستین را بخواهد زیرا او اصرار داشت نقش خواننده را در گروه به عهده بگیرد.
 ماستین پس از جدا شدن از گروه گروهی به نام مگا دثداد که اگر صدای او را در این آثار این گروه بشنوید به متالیکا حق می دهید . پس از جدایی ماستین گروه کرک همترا جایگزین او کرد . کرک از شاگردان جوسا تریانی بود و حتی تا سال 1988 نزد او هنوز آموزش می دید . با آمدن کرک گروه متالیکا به ترتیب دلخواه دست یافته بود و حظور کلیف و طرز فکر متفاوت او باعث شد تا متالیکا در آلبوم دوم خود با عنوان راید ده لایتینگ سبکی نو را ارائه کند که بعد ها ترش متال نام گرفت . در این آلبوم همچنان تاثیر موسیقی گروه بلک ساب بسبه خوبی مشهود ااست.
 استقبال گسترده از این اثر در سال 1984 جسارت بیشتری به گروه بخشید و آنها آلبوم سوم خود را با عنوان مستر آف پیوپتسدر سال 1986 عرضه کردند. اثری ماندگار که هنوز از بهترین نمونه های متال به حساب می آید . در اشعار این آلبوم گروه به موضوعاتی همچون استثمار کارگران پرداخته بودند و آلبوم در رده 29 پر فروش ها قرار گرفت . در آن سال گروه برای اجرای کنسرت های پیوسته راهی سفر شد . سفری شوم که عاقبت در جاده ای در سوئد منجر به مرگ کلیف شد . اتوبوس حامل هعضای گروه واژگون گشت و کلیف بلافاصله کشته شد . مرگ او مدت ها برای گروه قابل باور نبود و اعضای گروه دست از کار کشیدند و حتی تا مرز انحلال هم پیش رفتند اما به هر حال دوباره پس از مدتی تصمیم به ادامه کار گرفتند . جیسون نیو استید شخصی بودکه جای کلیف را در گروه گرفت . او متولد 4 مارس 1963 در ایالت میشیگان بود و در گروه به نام فلوت سم و جت سم فعالیت داشت .
 آلبوم بعدی متالیکا در گاراژ منزل لارس !! طی 6 روز تهیه شد و با نام کامل ده 5.89 ای پی : گاراژ دیز ری.ری ویزیتت عرضه شد و در پی آن گروه آلبوم بعدی خود را با نام اند جاستیک فور آل ضبط و به بازار عرضه کرد آلبومی که به طور قطع بهترسن آلیوم تمام دوران سبک ترش متال است . ترانه های این آلبوم بسیار خشن و بی پرده بر بی عدالتی حاکل بر خامعه متالیکا قرار دارند و گروه به خاطر ویدئو کلیپ ترانه وان اولین خایزه بزرگ خود را دریافت کردند و توری بسیار دراز مدت را آغاز کردند .
 آلبوم بعدی متالیکا در سال 91 با عنوان اند جاستیک فورال ضبط و به بازار عرضه کرده است آلبومی که در آن متالیکا سبک خود را به طور کلی تغییر داده بود و از ترش متال در آن خبری نبود . این آلبوم به مدت 52 هفته در صدر پر فروش ترین آلبوم های سال قرار داشت . سرعت آهنگ ها در این آلبوم به طرز قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده بود و ردیف ها به چشم نمی آمدند . آلبوم برنده گرمی و ام تی وی و موسیقی ملی آمریکا شد.


 پس از این اثر گروه متالیکا به مدت 5 سال سکوت کرد و در سال 1996 اعضای گروه به ظاهری متفاوت (موهای کوتاه) و با موسیقی کاملا متفاوت دو آلبوم لؤد 6991 و ری لؤد 7991 را به بازار عرضه کرد که اگر به خاطر صدای جیمز هتفیلد نبود نمی شد تشخیص داد که این دو آلبوم را متالیکا ساختا اند .هر دو آلبوم متالیکا از استقبال بالایی برخوردار شدند و رکورد فروش را شکستند . سبک این دو اثر چیزی میان هارد راک و هوی متال بود .


 در سال 1998 نیز گروه برای آنکه توان خود را به رخ بکشد آلبومی ارئه داد که شامل 27 آهنگ در بیش از 15 سبک مختلف بود و در دو سی دی با عنوان گاراژ به بازار عرضه شد و در آن آثاری از دیسکنارج بلک ساب بس میس فیتس و حتی نیک کیو به چشم می خورد که توسط گروه به شکلی زیبا ارئه شده بود و سبک هایی همچون بلوز و کانتری نیز در این آلبوم تجربه شده بودند . در سال 1999 متالیکا کنسرتی به یاد ماندنی همراه ارکستر فیلارمونیک لندن در سانفرانسیسکو اجرا کرد که آلبوم اس تی ام حاصل آن است . در سال 2000 نیز گروه به تهیه فیلم میسیون ایپوسیبل 2 اقدام کرد برنده چند جایزه شد و بلاخره در سال 2003 آلبوم سی تنگر عرضه شد که باز هم دارای سبکی متفاوت است . سال 2000 جیسون نیوستد از گروه جدا شد و جای او را اکنون راب تروجیلو پر کرده است . او مدتی در گروه آز بورن فعالیت داشته است و در حال حاظر به همراه گروه در حال برگزاری کنسرت های مربوط به آلبوم آخرشان می باشد.

دانلود فول آلبوم Metallica از سرور Mediafire

با تشکر از وبلاگ BmpDownload
طبقه بندی: فول آلبوم Metallica،